DOM PEŁEN ŚWIATŁA

Oprawy  ledowe z kolekcji STEPS i CRISTAL w aranżacji nad blatem i przy podłodze
Pewne sposoby oświetlania pomieszczeń odchodzą już do lamusa. Dobrym przykładem w tym względzie jest choćby umieszczona centralnie lampa. Rozwój technologii oświetleniowej oraz nowe rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na budowanie za pomocą światła wnętrza pomieszczeń. Wykorzystanie w tym względzie technologii led można połączyć potrzebę człowieka do przebywania we właściwie oświetlonych pomieszczeniach z modą na energooszczędne rozwiązania technologiczne. Oczywiście wszystko to z uwzględnieniem ciekawym pomysłów aranżacyjnych.

Technologia led dostępna jest już od około 10 lat. Niemniej jednak jej powszechne wykorzystywanie do aranżacji wnętrz obecne jest od niedawna. Do tej pory oświetlenie traktowaliśmy jedynie w kategoriach użytkowych. O wyglądzie pomieszczeń decydowały przede wszystkim zastosowane w nim faktury, materiały i kolory. Gdy architekci wnętrz zaczęli świadomie wykorzystywać światło w tym względzie nastąpiła prawdziwa rewolucja w aranżacjach świetlnych.

Dom urządzony światłem

Niecodzienna aranżacja świetlna salonu z użyciem opraw ledowych z  kolekcji CRISTAL

Właściwa ekspozycja wnętrz i przedmiotów znajdujących się w nim zależy od odpowiedniego oświetlenia. Świetlne aranżacje są w stanie wydobyć walory wnętrza, uwydatnić kolory czy zwrócić uwagę na poszczególne przedmioty.
Branża oświetleniowa jest tak dynamiczna, że co roku możemy obserwować zachodzące w niej zmiany. Niemniej jednak stosunkowo trwałym trendem jest dążenie do wykorzystywania energooszczędnych źródeł światła. Przy tym ważne jest by poszukiwać rozwiązań funkcjonalnych i interesujących pod względem designu. Współcześnie nie możemy pozwolić sobie na marnowanie energii elektrycznej, dlatego w tym względzie zaczyna dominować technologia led.

Sposobów na nowoczesne aranżacje wnętrz za pomocą oświetlenia ledowego jest wiele, np. podświetlenie schodów, skierowanie punktowego światła na wybrany element wystroju czy oświetlenie mebli. Tradycyjne źródła światła nie są nam wstanie dać takich efektów, dlatego też technologia ledowa zyskuje coraz większą popularność wśród osób, którym zależy na efektywnej aranżacji wnętrza.

Świetlna  droga utworzona z opraw ledowych z kolekcji LIVE
Oświetlenie led w branży zaczyna być ostra konkurencją dla lamp fluorescencyjnych. Halogeny LED cechuje niespotykana wydajność, a także doskonałe parametry świetlne – niski pobór energii elektrycznej, małe rozmiary, długa żywotność. Pozwala to na długotrwałą eksploatacje i oszczędności. Oprawy diod led pozwalają na dowolne kształtowanie wiązki światła. Kreatywni projektanci sprawili, iż technologia led powołała do życia nowa generację produktów.

Wyjątkowy efekt świetlny

Właściwie dobrane ledy pozwalają na budowanie niezwykłego klimatu i wydobycie walorów pomieszczenia. Właściwości te niosą za sobą niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Przykładem jest choćby umieszczenie diod ledowych nad blatem kuchennym. Rozwiązanie to daje wyjątkowy, niespotykany dotychczas efekt. Za pomocą diod ledowych można także sprytnie wydzielić w kuchni miejsce pełniące funkcję jadalni. Umieszczanie diod ledowych w podłodze pozwala na doświetlenie ścieżek komunikacyjnych nie tylko w domu, ale także w ogrodzie. Ponadto instalacja punktowych diod led pozwala na redukcje zużycia sufitowych źródeł światła.

Komentowanie wyłączone.